Najlepsze filmy 2019 roku

Zeszły rok jak mało który obfitował w naprawdę niezwykle produkcje filmowe. Z tego powodu ciężko było nawet najbardziej zapalonym kinomanom zobaczyć wszystko, na co warto było iść do kina. Jakie więc były najlepsze filmy 2019 roku?

Powrót Tarantino

Pewnego razu w Hollywood to z całą pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ubiegłego roku. Powrót mistrza w opowieści o jednej z najbardziej bulwersujących zbrodni w Hollywood. Genialne kreacje aktorskie Brada Pitta i Leonardo DiCaprio, a także niewielki udział w filmie Rafała Zawieruchy, to coś, na co warto udać się do kina.

Netflix w stylu gangsterskim

Nie da się ukryć, że włodarze Netflixa bardzo mocno marzą o tym, aby zdobyć główną nagrodę akademii. Pomóc ma w tym ich nowe dzieło o tytule Irlandczyk. Scorsese za kamerą, a przed nią Pesci, DeNiro i Pacino. Wielka trójka i giganci kina pierwszy raz razem na ekranie. W efekcie widz otrzymuje ponad 3-godzinną epopeję, która zachwyca dosłownie pod każdym względem. Z całą pewnością film który warto obejrzeć.

Green Book

Są takie filmy, które już podczas pierwszego oglądania dają do zrozumienia, że staną się klasyką. Nie inaczej jest ze zdobywcą Oscara za najlepszy film roku 2018, czyli Green Book. Film drogi opowiadający o podróży czarnoskórego muzyk z włoskich kierowcą o rasistowskim usposobieniu. Komedio-dramat, który zajmuje swoje miejsce wśród najlepszych filmów tego gatunku obok Foresta Gumpa.

Rocketman

Filmy biograficzne produkowane są według jednego schematu. Ma to być przede wszystkim historia piękna i przedstawiająca danego bohatera w sposób kryształowy. Rocketman to coś zupełnie innego. Biografia Eltona Johna pełna jest przemocy, seksu, narkotyków i alkoholu. I wcale nie przedstawia to artysty w dobrym świetle. Wszystko okraszone genialną muzyką i rewelacyjnym aktorstwem. Film inny niż wszystkie biografie, a przez to zasługujący na wielkie uznanie. Warto zauważyć, że sam Elton nalegał, aby nie robić z tego filmu laurki dla niego, co reżyser przekuł na świetną historię.

Może Ci się również spodoba