Jak zarobić na dom bez kredytu?

Własny dom. Dla jednych niedoścignione marzenie, dla innych cel do którego uparcie dążą. Jednym wystarcza kilkudziesięciu metrażowe mieszkanie, ale większość wciąż pragnie własnego kawałka zieleni i ciszy za ścianą. Jak zarobić na dom? Czy jedynym wyjściem okazuje się długoletni kredyt, czy da się spełnić marzenia bez finansowej kuli u nogi?

Jak zarobić na dom? Kiedy zacząć oszczędzać?

Czy mając 18 lat i nie wiedząc o tym, co będziesz robił po szkole, wpada Ci do głowy myśl o tym jak zarobić na dom? Wydaje się to abstrakcją. Rzeczywistość jednak podsuwa tezę, że im wcześniej tym lepiej i chociaż w wieku młodzieńczym wydaje się ona być bez sensu, to w późniejszych latach procentuje. Systematyczne odkładanie pieniędzy od najmłodszych lat pomaga w spokojnym i bezstresowym, dorosłym życiu.

Kalkulacja własnych marzeń

Szybka kalkulacja pomaga uświadomić sobie jakim obciążeniem jest kredyt hipoteczny. 30 lat z średnią ratą (przy optymistycznej wersji) 1600 złotych daje kwotę 576.000 zł, które trzeba zwrócić do banku. Niewielkich rozmiarów dom można natomiast postawić do kwoty 400.000 złotych. Cała reszta jest czystym zarobkiem kredytodawcy. Odkładając natomiast 1600 złotych przez 15 lat, uzbiera się kwotę 288.000 złotych. Zaczynając od 18. roku życia, można być pewnym, że w wieku 33 lat będzie się posiadaczem własnej nieruchomości bez przysłowiowej pętli finansowej na szyi. Oczywistym jest, że start jest trudny, a czasem niemożliwy, ale kiedy do wspólnej puli zacznie się dorzucać druga osoba, będąca życiowym wybrankiem, marzenia staną się bliższe.

Jak zarobić na dom na odległość?

Jak zarobić na dom jeśli krajowe zarobki nie są szczytem marzeń? Wielu decyduje się na szybki zastrzyk gotówki wyjeżdżając za granicę. Wydaje się to być ostatecznością, ale perspektywa 4 razy wyższej wypłaty co miesiąc, kusi. Cel jest sprecyzowany – praca na własne marzenia. Ta myśl pcha do przodu, pozwala zapomnieć o tęsknocie i przybliża do zadowolenia z usytuowania własnego życia w upragnionym domu.

 

Może Ci się również spodoba