Który mamy tydzień?

Który mamy tydzień? Pierwszy tydzień nowego roku to czas, gdy jeszcze wielu z nas jest w ferworze postanowień noworocznych, chęci zmian i zapisywania celów na nowy rok. Jak wykorzystać dobrze ten tydzień i każdy kolejny? Podpowiadamy poniżej.

  1. Każdy tydzień jest ważny
    Czas mija jak szalony – wielu z nas to sobie często powtarza, jednak my – Polacy jesteśmy tak naprawdę mistrzami w marnowaniu tego czasu. Dużo chwil spędzamy przeglądając telefon, strony internetowe, dużo czasu poświęcamy na rzeczy mało istotne, które nic nie wnoszą do naszego życia. Przejmujemy się opiniami innych i szybko rezygnujemy i się poddajemy, gdy nam coś nie wychodzi. To ogromny błąd. Niech ten tydzień i każdy kolejny upływa pod znakiem małych kroków, które mają przybliżyć nas do naszych celów i marzeń.
  2. Dzień, tydzień, miesiąc, rok
    Tak naprawdę to mnóstwo czasu, by coś zmienić, by w końcu cieszyć się życiem i by być szczęśliwym. Jeżeli pragniemy zmienić pracę – poszukajmy nowej lub stwórzmy własny biznes. Jeżeli chcemy zmienić siebie – zainwestujmy w szkolenia, konferencje czy w naukę języka. Uprawiajmy sport, zdrowo się odżywiajmy i więcej czasu spędzajmy z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi. Nie hejtujmy, nie pouczajmy innych – skupmy się na sobie.
  3. Kiedy, jak nie teraz?
    Nigdy nie jest za późno, by zacząć realizować marzenia. Nigdy też nie jest za późno, by zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Ludzie, którzy odnieśli sukces tak właśnie zrobili. Być może to jest droga do sukcesu, by nie odliczać ciągle czasu i nie czekać na to, co być może nigdy się nie wydarzy. Należy żyć chwilą, cieszyć się z małych rzeczy i podążać twardo za marzeniami. Takie momenty jak nowy rok, święta czy nasze rocznice urodzin przypominają nam, że życie mija, a my mamy tu jakiś cel i musimy go zrealizować i nikt inny nam nie powinien w tym przeszkadzać. Wszystko co robimy lub chcemy zrobić jest ważne. Nie odkładajmy życia i naszych planów na jutro, na za miesiąc czy za rok. Żyjmy tu i teraz – takie podejście zdecydowanie ma sens.

Może Ci się również spodoba