Po co żyjemy?

Każdy człowiek ma gorszy czas w swoim życiu. Zastanawia się wówczas po co żyjemy i do czego tak naprawdę to wszystko zmierza? Czy warto całe życie poświęcić na pracę, tak mało dbając o odpoczynek, relaks i samego siebie? Czy warto całe życie gonić za pieniędzmi i sukcesami?

  1. Każdy z nas może zmienić świat
    To jest prawda. Każdy z nas może zmienić świat na lepszy, na nowocześniejszy, na bardziej przyjazny i otwarty. Do tego jednak trzeba odwagi, samozaparcia, konsekwencji i ciekawych pomysłów. Ostatnie kilka lat pokazuje, jak jeden człowiek potrafi sprawić, że jego “wynalazek” odmieni życie mnóstwa ludzi na całym świecie. Portale społecznościowe, portale umożliwiające znalezienie znajomych z dzieciństwa – to dzieła właśnie jednej osoby, która była odważna, by swoim pomysłem podzielić się z całym światem. I dzięki temu odniosła sukces.
  2. By zostawić coś po sobie
    Po co żyjemy? By zostawić po sobie ślad. Tak najczęściej odpowiada społeczeństwo na to pytanie – jak wskazują statystyki. Bez względu na to, czy pozostawimy po sobie kolejne pokolenie, czy piękny dom, czy świetnie działającą firmę – wszystko dzieje się po coś i warto wkładać w swoją pracę, pasję czy życie codzienne całe serce.
  3. Kolekcjonerzy przeżyć
    Lepiej kolekcjonować przeżycia niż rzeczy. Ta sentencja ma ogromny sens, gdyż wiele osób skupia się na tym, by mieć dużo ubrań, dużo nowoczesnych gadżetów, wiele dodatków i akcesoriów, które tak naprawdę nie wiele wnoszą do naszego życia. A może warto zainwestować w podróże? Podróże pozwalają zobaczyć wiele pięknych miejsc, poznać niesamowitych ludzi i zupełnie nowe kultury, spróbować pysznego jedzenia, zaznać wrażeń, których na co dzień nie można doświadczyć. ‘Podróże kształcą” – to wiadomo nie od dziś.

Życie jest krótkie, dlatego warto je przeżyć zgodnie ze sobą, swoimi marzeniami i sumieniem. Czasami trzeba być asertywnym do innych, czasami trzeba zaryzykować, czasami zamknąć wszystko i zacząć nowy rozdział. Najważniejsze jest nasze szczęście i do tego należy dążyć.

Może Ci się również spodoba