Funkcjonalne odkurzacze piorące

Piękna podłoga, czy to wykonana z drewna czy z innego materiału, utrzymana w nieskazitelnym stanie i elegancko się prezentująca, jest dumą każdej pani domu.

Czyszczenie dywanów

Utrzymanie podłogi, w wielu przypadkach nie wymaga specjalnego wysiłku – jeżeli są to płytki ceramiczne, kamień naturalny bądź drewno, pielęgnacja sprowadza się do delikatnego jej zmywania i ewentualnego nabłyszczania oraz zabezpieczania (zwłaszcza drewna) przed porysowaniem; jeżeli jednak ktoś preferuje dywany lub wykładziny dywanowe, czyszczenie tych tkanin to nieco trudniejsza sprawa.
Większość osób posiadająca dywany czy wykładziny do ich sprzątania używa odkurzaczy – to najpowszechniejsza metoda czyszczenia, lecz pozwoli na usunięcie jedynie kurzu, drobnych śmieci oraz w niewielkiej części roztoczy, natomiast zarodniki grzybów, pleśni czy wdeptane błoto, ewentualnie plamy utworzone z rozlanych płynów bądź innych produktów spożywczych pozostaną na dywanie, odkurzanym nawet najdroższym sprzętem. W celu ich usunięcia należy więc wybrać odkurzacz z funkcją prania, i dużą mocą zasysającą.

Odkurzacz piorący – jaki wybrać

Zakup odkurzacza piorącego ma większy sens wtedy, gdy powierzchnia mieszkalna w dużej części pokryta jest dywanami czy wykładzinami dywanowymi. Oczywiście, nie jest to koniecznoś – tego typu odkurzacz doskonale sprawdzi się także w momencie konieczności usunięcia rozlanego płynu z każdego rodzaju podłogi; dlatego przy wyborze odpowiedniego modelu odkurzacza, należy zastanowić się, czy jest on wyposażony w dodatkowe funkcje, i czy ten zakup spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Zalety odkurzaczy z funkcją prania

Dywany z funkcją prania ułatwiają utrzymanie w czystości dywany – pozbawiają je nie tylko kurzu i trudnego do ręcznego usunięcia brudu, ale również roztoczy, drobnych insektów oraz dużej części mikrobów chorobotwórczych – do czyszczenia używana jest chemia w postaci nisko pieniącego się szamponu, który w wielu przypadkach dezynfekuje czyszczone powierzchnie. Dodatkowym atutem tego typu urządzeń jest możliwość nawilżenia powietrza, co korzystnie wpływa na alergików wziewnych.

Odkurzacze piorące, oprócz wspomnianych funkcji posiadają filtry, które ułatwiają oczyścić również zasysane powietrze – system filtrów wyłapuje drobiny zanieczyszczeń, nie pozwalając im na wydostanie się na zewnątrz.

Przy zakupie odpowiedniego urządzenia warto sprawdzić jego moc – odkurzacz z większą mocą zasysania powietrza dużo dokładniej oczyści powierzchnię z zanieczyszczeń niż model ze słabszym silnikiem.

Może Ci się również spodoba