Gdzie oglądać seriale online?

Przed nami długie jesienne wieczory. Zwykle o tej porze roku zasiadamy w fotelu owinięci kocem, z kubkiem gorącej herbaty w dłoni. Często zakatarzeni wspomagamy się lekami. Przepełniony pokój chusteczkami, przyprawia nas o dreszcze, powodując chandrę. Dobrym patentem na to są przenośne dozowniki Tork (zapraszamy do serwisu Tork tutaj) , w formie nablatowego podajnika do chusteczek. Pozbawieni sił nie mamy pomysłu na długie wieczory. Najlepszym rozwiązaniem na jesienną chandrę stają się seriale. Niestety większość sezonów w telewizji już się skończyła, dlatego przenosimy się na seriale online. W sieci mamy większy wybór. W ciągu ostatnich lat usunięto kilka stron internetowych, gdzie mogliśmy oglądać seriale. Powstała zatem legalna alternatywa-serwisy VOD. Stają się one coraz bardziej popularne. Na tych platformach obejrzymy nie tylko seriale, ale również filmy.

Konkurencyjny internet

Wydawałoby się, że serwisy VOD stanowią konkurencję dla kanałów telewizyjnych, jednakże prawda jest zupełnie inna. Stacje takie jak TVN, Polsat, czy nawet stacje Telewizji Polskiej poszerzają swoją działalność o internet, tworząc serwisy VOD, przez co poszerzają grono swoich odbiorców, ponieważ coraz więcej osób przenosi się co internetu. Nie wiąże się to z odstąpieniem od stacjonarnego TV, przed którym zasiadanie stało się pewnego rodzaju rytuałem. Nowoczesne telewizory z funkcją WiFi, posiadają internetowe wypożyczalnie typu VOD, czyli telewizję na życzenie. Korzystając z takiej wypożyczalni, znajdziemy w niej wszystko to, co znajduje się w wersji online na laptopach. Oglądanie ulubionego serialu na dużym ekranie będzie znacznie przyjemniejsze.

Kontrowersyjny Netflix

Coraz więcej słyszy się o Netflixie. Kinomaniakom nie trzeba przedstawiać tego serwisu. Jednak nie każdy z nas na co dzień obcuje z tego typu serwisami. Netflix to nic innego jak największa wypożyczalnia filmów na świecie. Serwis oferuje wypożycznie filmów i seriali poprzez tzw. streaming. Jednakże dostęp do Netflixa wymaga stałej opłaty. W zbiorach wypożyczalni znajduje się ponad 100 tysięcy pozycji, z których korzysta około 8,2 mln Klientów. W Polsce dostępny jest od stycznia 2016 roku i od razu narobił wokół siebie sporo zamieszania. Netflix to legalna, płatna wypożyczalnia filmów i seriali. Zasady korzystania z serwisu są jasno określone. Aby mieć dostęp do filmów i seriali, musisz założyć konto i wybrać jego rodzaj. Opłata za konto dające najmniej możliwości będzie stosunkowo niższa od konta z nieograniczonymi możliwościami, ale uwaga-na zachętę pierwszy miesiąc korzystania z konta jest darmowy, na czym można wiele skorzystać.

Rodzaje kont na Netflixie

Serwis daje nam do wyboru trzy opcje:

  • Konto Basic-około 35 zł/mies.-materiały dostępne są w dobrej jakości, możliwość oglądania na kilku urządzeniach jednocześnie;
  • Konto Standard-około 43 zł/mies.-materiały dostępne w wersji HD, możliwość oglądania na dwóch urządzeniach jednocześnie;
  • Konto Premium-około 51 zł/mies.-dostęp do wszystkich opcji serwisu, możliwość oglądania na czterech urządzeniach jednocześnie.

Aby rozpocząć swoją przygodę z Netflixem należy wejść na stronę serwisu, zarejestrować się i dokonać opłaty lub skorzystać z darmowego miesiąca. To wszystko, co musisz zrobić, żeby mieć dostęp do swoich ulubionych seriali. Plusem serwisu jest to, że na urządzenia mobilne dostępny jest w wersji aplikacji, co usprawnia działanie serwisu na Twoim urządzeniu. Dzięki temu serwisowi będziesz miał dostęp do ulubionych serialii online przez 24 h.

Może Ci się również spodoba