Jakich języków uczymy się najchętniej?

jakie języki są najpopularniejsze

Język angielski to zdecydowany lider uczy się go najwięcej z nas, a także najchętniej. Znajomość języków obcych warunkuje wiele sytuacji. Coraz więcej zagranicznych firm wchodzi na Polski rynek. Dla pracodawców pisanie języka angielskiego w CV jest zbędne, gdyż jego znajomość wydaje się oczywista. Jak myślisz, który język znalazł się na drugim miejscu?
Atykuł został przygotowany wraz ze specjalistami językowymi z From To.

Ranking najpopularniejszych języków

  1. Najchętniej uczonym się przez nas językiem jest angielski, zajmujący ostatnie miejsce na podium. Uczy się go około 1,5 mld ludzi. Aż 101 państw posługuje się angielskim jako pierwszym i głównym językiem. Prawda jest taka, że najszybciej i najłatwiej przyjdzie nam rozmawiać po angielsku z osobą, którą się go uczyła, tak samo jak my. Amerykanie i Brytyjczycy zaczynają wprowadzać swoje reguły gramatyczne i nowe słownictwo. Ludzie uczący się tego języka, będą trzymać się praktycznych zasad, stosowanych od lat przez wszystkich uczących się. Na zmianę języka znaczny wpływ ma internet oraz nowoczesne technologie.
  2. Hiszpański. Znaczenie tego języka bardzo wzrosło w literaturze, muzyce, gospodarce, a także przemyśle filmowym. Język hiszpański jest bardzo melodyjny, dzięki temu łatwo się go przyswaja. Znajomość tego języka niesie ogromne możliwości na polu kulturalnym, ekonomicznym i politycznym. Obecnie na rynek Polski wchodzi wiele firm hiszpańskich, co wiąże się z nowymi miejscami pracy. Znajomość tego języka będzie wielkim atutem. Hiszpański jest bardzo nietypowy, dlatego jego znajomość jest bardziej poszukiwana niż np. języka angielskiego. Należy również przyznać, że język ten jest bardzo zmysłowy.
  3. Język francuski uważany jest za jeden z najbardziej romantycznych języków świata. Francja posiada ciekawą historię, piękne zabytki, wspaniałą kulturę i literaturę. Powszechnie znana jest z wykwintnej kuchni. Francja wyznacza nowe kanony w modzie. Paris Fashion Week, to jeden z najbardziej spektakularnych pokazów mody na świecie, podczas cyklu Fashion Week. Pamiętamy również świetne filmy oraz utwory śpiewane w tym języku. Właśnie to nas pociąga w nauce francuskiego.
  4. Kilkadziesiąt lat temu język rosyjski był językiem obowiązkowym w szkołach. Jednak niechętnie się go uczono ze względu na panujący ustrój. Obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych języków w Polsce. Wpływ na to ma ilość młodzieży napływającej z Rosji. Na uczelniach wyższych można zauważyć, iż znaczną część studentów stanowi właśnie młodzież z Rosji czy Białorusi.
  5. Język niemiecki jest często wybierany jako drugi, tuż po języku angielskim. W wielu szkołach stanowi obowiązkowy język. Jest najczęściej używanym językiem w Unii Europejskiej. Niestety trzeba przyznać, że język niemiecki jest jednym z najmniej melodyjnych języków.

Znajomość języków obcych niesie za sobą wiele plusów. Znajomość niektórych języków jest bardziej opłacalna. Patrząc na to w kategoriach zawodowych znajomość języka niemieckiego okazuje się korzystniejsza od francuskiego. Jeżeli jednak fascynujesz się którymś z krajów, wybierz język, którym się tam posługują. Języków nie musisz się uczyć z obowiązku, lecz dla przyjemności.
Zapraszamy do przeczytania poprzedniego artykułu, w którym znajdziesz kilka informacji o Netflixie oraz o alternatywach dla oglądania seriali.