Co warto zobaczyć w Berlinie zimą?

Artykuł przygotowany dzięki specjalistom od przewozów międzynarodowych – Busy Mustang.

Za oknem zima. Od początku stycznia nieustannie zmagamy się z najsroższą porą roku. W takich okolicznościach nawet zapaleni turyści wybierają raczej narty niż miejską dżunglę. Zupełnie niesłusznie! Jest bowiem wiele miast, które warto zwiedzać nawet, gdy pogoda pozornie nie zachęca. Jednym z nich jest Berlin. W dzisiejszych artykule kilka słów na temat tego, co można zobaczyć w stolicy Niemiec.

Kolorowe jarmarki

Berlin słynie z jarmarków świątecznych, których co roku odbywa się ponad pięćdziesiąt. Niektóre zamykane są dopiero w połowie stycznia. Jest to świetna okazja do zwiedzania straganów z jedzeniem i napojami, a także oglądania genialnych wytworów ludzkich rąk. Zimową atmosferę ocieplają występy muzyków i tancerzy. W czasie świąt w Berlinie każdy znajdzie coś dla siebie.

Tropical Islands

Zwiedzanie zimą nie musi oznaczać szczękania zębami w kolejnym lodowatym wnętrzu kościoła. Warto wynająć busy do Niemiec i ruszyć na największą w Europie tropikalną wyspę, mieszczącą się w wielkiej hali. Możemy się tam zrelaksować wśród egzotycznej roślinności, słonecznych plaż i pysznych owoców.

Zoo

Zoologischer Garten to jeden z największych ogrodów zoologicznych na świecie. Bardzo popularny również zimą. Możemy w nim obserwować ponad 1500 gatunków zwierząt, w tym unikalne gatunki bezkręgowców i płazów, sprowadzane z całego świata.

AquaDom

Jeśli nadal brakuje nam wodnych atrakcji, koniecznie sprawdźmy AquaDom – największe na świecie akwarium z wodą morską. Mieści się w nim ponad milion litrów wody. Jadąc windą, możemy obserwować ponad 1500 ryb z prawie 100 gatunków.

Sklepy

Okres zimowy to w Berlinie czas wielkich wyprzedaży w centrach handlowych. Wiele z nich oferuje ceny konkurencyjne nawet w porównaniu do polskich. Sprawia to, że wycieczka do Berlina na większe zakupy może nie tylko być tania, ale nawet się zwrócić.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że Berlin jest atrakcyjnym kierunkiem wycieczki. Przyjemnej podróży!

 

Może Ci się również spodoba